Cena opali 20zł/g. Strona włączona jest w trybie katalogu.


MATOWIENIE SREBRNEJ BIŻUTERII

Nawet najbardziej ulubione srebrne precjoza mogą stracić swój blask. Dlaczego srebrna biżuteria matowieje? Winowajcą jest proces utleniania. Krótko mówiąc, chodzi o to, że srebro oraz metale składające się na stop wchodzą w reakcję z tlenem. Ale to nie jedyna przyczyna. Negatywnie wpływają na srebro związki chemiczne zawarte w naszych kosmetykach. Odbarwienie również może być spowodowane ludzkim potem, zatem lepiej unikać noszenia srebrnej biżuterii podczas wysiłku fizycznego.

Istnieją jednak proste sposoby na to, by ograniczyć matowienie srebrnej biżuterii. Jeśli używamy perfum i balsamów, upewnijmy się, że nie pochlapiemy naszych srebrnych dodatków. Unikajmy długotrwałego moczenia biżuterii, np. na basenie albo podczas kąpieli w wannie. Ważne jest regularne czyszczenie srebrnej biżuterii i wycieranie jej do suchą miękką szmatką.

Kolejną sprawą jest przechowywanie biżuterii. Możemy używać do tego odpowiednich pudełek. Niezłym trikiem jest umieszczenie w takim pudełku kredy, które zabsorbuje z powietrza substancję powodujące korozję (także wilgoć).

www.BizuteriaDiamento.pl