Cena opali 20zł/g. Strona włączona jest w trybie katalogu.


TAJEMNICE SREBRA

Srebro towarzyszyło człowiekowi pod różną postacią od najdawniejszych czasów. Nazywano je nie raz „księżycowym metalem”. Zaczęto je wydobywać już przed naszą erą i do dziś nie słabnie jego popularność. Jedni traktowali je, jako dobrą inwestycję, inni widzieli w nim symbol czystości, a nawet mądrości. W starożytnym Egipcie wykonywano srebrne amulety, które miały chronić przed złem. Wierzono tam nawet, że kości bogów zrobione są właśnie ze srebra. Grecy mieli w swojej mitologii srebrny wiek. Metal ten również ma swoją symbolikę w Chrześcijaństwie i jest związany z mądrością oraz z bożym słowem.

Także popkultura chętnie sięgała po ten metal. Wszyscy, zapewne, pamiętają, że do zgładzenia wilkołaka potrzeba srebra, chociaż nie wiadomo, dlaczego te stwory tak się srebra obawiają. Tego typu opowieści zaczerpnęły swój rodowód jeszcze ze Średniowiecza.

Srebro, tak naprawdę, należy do pierwiastków stosunkowo rzadkich na Ziemi, najczęściej występuje w postaci siarczków. Jest doskonałym przewodnikiem ciepła i prądu. Około 20% światowego wydobycia srebra przeznacza się na wyrób biżuterii (najczęściej stop srebra z miedzią).

www.BizuteriaDiamento.pl