Czysta biżuteria

Porady, w tym domowe sposoby pielęgnacji i czyszczenia srebra dzięki którym Państwa biżuteria będzie zawsze lśniąca.

Czyszczenie biżuterii


Na wstępie chciałbym zaznaczyć, srebro nawet najwyższej próby 925 może zajść żółtawym bądź ciemnym nalotem, niemartwmy się co do autentyczności jakości srebra w takich przypadkach, najczęściej dzieje się tak gdy nasza biżuteria przez jakiś czas leży na szafie, komodzie... Dlaczego? Ponieważ sam kontakt powietrza ze srebrem ma wpływ na tworzenie się nalotu, w takim wypadku możemy samodzielnie przeczyścić srebro, jeżeli jest to gładka powierzchnia najprostszym sposobem będzie użycie ściereczki do polerowania, możemy zaopatrzyć się w nią praktycznie w każdym sklepie jubilerskim. Biżuterię zalecamy przechowywać w szkatułkach lub woreczkach strunowych.


Najczęściej ulegają nalotom łańcuszki przy codziennym użytkowaniu. Domowym sposobem czystej biżuterii z pewnością możemy zaliczyć pastę do zębów, czy wodę z płynem ludwik.


Zdecydowanie radzimy unikać czyszczenia kamieni klejonych, kryształków (najczęściej swarovskich) w płynach do srebra, ponieważ jest to na tyle silny środek czyszczący że pozbędziemy się elementów klejonych.