JAK DBAĆ O SREBRNĄ BIŻUTERIĘ

Srebro to bardzo ciekawy i przydatny materiał. Zaczęto go wydobywać jeszcze przed naszą erą. Znamienne jest to, że było wykorzystywane w różnych kulturach i pod różnymi szerokościami geograficznymi. Ze srebra wyrabiano narzędzia, naczynia, różne ozdoby i właśnie biżuterię. Na całym świecie ludzie noszą srebrne pierścionki, naszyjniki, bransoletki i inne ozdoby z tego metalu.

 

Wiele osób to prawdziwi pasjonaci srebra. Warto jednak wiedzieć, jak zadbać o te skarby. Po pierwsze, nie należy srebrnej biżuterii moczyć w wodzie. Wiele osób popełnia ten błąd. Niestety, długotrwałe narażenie na działanie wody może spowodować uszkodzenie elementów metalowych, a także wpłynąć negatywnie na blask i połysk.

 

Kolejnym zagadnieniem jest sposób przechowywania. Najlepiej w jakimś bezpiecznym miejscu, w szafce lub w pudełku, z daleka od kurzu i wszelkich zanieczyszczeń atmosferycznych.

 

Kolejne zagadnienie to czyszczenie srebrnej biżuterii. Trzeba ją czyścić regularnie, ponieważ osadza się na niej kurz, inne zanieczyszczenia. Używać należy bardzo łagodnego detergentu, który nie spowoduje żadnego uszkodzenia. Na koniec należy spłukać wodą i wytrzeć za pomocą miękkiej, czystej szmatki. Przy opornych zabrudzeniach można użyć domowego sposobu: proszek do pieczenia z octem.

Przestrzegając powyższych zasad, będziesz długo cieszyła się swoim srebrem.

www.BizuteriaDiamento.pl