Cena opali 20zł/g. Strona włączona jest w trybie katalogu.


O BRANSOLETKACH SREBRNYCH SŁÓW KILKA

Większość kobiet uwielbia bransoletki, nawet, jeśli się otwarcie do tego nie przyznaje. No dobrze, ale co my wiemy o tej biżuterii. Niektórzy jeszcze pamiętają, że w latach sześćdziesiątych XX wieku były to przede wszystkim prezenty dla młodzieży. Potem tematem bransoletek zajęli się uznani projektanci i tak zaczęli projektować tego typu biżuterię dla dorosłych. Plastikowe zabawki zostały zastąpione kunsztownymi srebrnymi wyrobami, które podkreślały charakter i osobowość kobiety.

 

Popularność zdobyły w starożytnym Egipcie, gdzie traktowane były, jako różnego rodzaju amulety, które miały chronić przed złem. Pierwsi chrześcijanie, jako znakiem rozpoznawczym, posługiwali się rybami zawieszonymi na łańcuszkach.

                 

Dopiero królowa Victoria zaczęła nosić bransoletki tylko, jako ozdobę na rękę. Wcześniej często zakładano je na szyję, pod ubranie i do tego zazwyczaj po kilka sztuk na raz (każda chroniła przed czymś innym).

 

Obecnie bransoletki najczęściej noszone są przez dorosłe kobiety i wyrażają ich temperament, charakter, a do tego można kupić bransoletki w przeróżnych kształtach (np. torebka, piłka).

www.BizuteriaDiamento.pl